BLÍŽI SA VEĽKÉ SČÍTANIE OBYVATEĽOV, ZAČNE SA UŽ O 2 TÝŽDNE

BLÍŽI SA VEĽKÉ SČÍTANIE OBYVATEĽOV, ZAČNE SA UŽ O 2 TÝŽDNE 1 Vážení občania,
už 15. februára sa začne veľké sčítanie obyvateľov, ktoré potrvá do 31. marca 2021. Je povinné, a po prvýkrát bude elektronické. Formulár na sčítanie bude dostupný na webe scitanie.sk alebo cez mobilnú aplikáciu.

KTO SA MÁ POVINNOSŤ SČÍTAŤ?
- občan SR, ktorý má trvalý pobyt v SR,
- občan SR, ktorý má prechodný pobyt v SR,
- občan EÚ, ktorý má na území SR obvyklý pobyt,
- štátny príslušník tretej krajiny s trvalým, prechodným alebo tolerovaným pobytom v SR.

Pre vážnu epidemickú situáciu posunuli termín ASISTOVANÉHO sčítania obyvateľov. Po novom sa asistované sčítanie bude konať najneskôr do 31. októbra 2021. O presnom termíne vás budeme informovať. Asistované sčítanie má slúžiť obyvateľom, ktorí sa nemôžu alebo nevedia sčítať sami, alebo s pomocou svojich blízkych.

Pre viac informácií sledujte oficiálnu facebookovú stránku Obec Zálesie alebo web obeczalesie.sk .

OÚ Zálesie

Vytvorené: 1. 2. 2021