Oznam Štatistického úradu SR

Slovenská republika sa prostredníctvo Štatistického úradu SR zapojila do realizácie zisťovania o vzdelávaní dospelých (AES 2016), ktoré v tomto roku prebehla v členských štátoch EÚ. Na Slovensku bude do zisťovania zaradených 5000 jednotlivcov v náhodne vybraných obciach, medzi ktorými sa nachádza aj naša obec. Zisťovania sa uskutoční od 1. júla do 30. novembra 2016. V tomto období vybrané domácnosti v našej obci navštívi pracovník ŠÚ SR poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci toho zisťovania obyvatelia poskytnú, budú použité výlučne na štatistické účely. Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z.z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov. Za ochranu získaných dôverných údajov zodpovedá v plnej miere Štatistický úrad SR, ktorý bude zverejňovať štatistické informácie z tohto zisťovania výlučne v anonymizovanej forme bez možnosti identifikácie respondenta.

Príloha

Vytvorené: 29. 6. 2016