OZNAM - daň z nehnuteľnosti

OZNAM - daň z nehnuteľnosti 1 Vážení daňovníci obce Zálesie ,

obec Zálesie začne  po 31.03.2020  doručovať zamestnancami obecného úradu dane z nehnuteľnosti. Prosíme všetkých daňovníkov aby boli  k prevzatiu zásielky ústretoví, zásielku si preberali s ochranou tváre a rukaviciach a pokiaľ je to možné aby použili vlastné pero. Zásielka sa doručuje do vlastných rúk s doručenkou. Vyhýbať sa úmyselne neprevzatiu zásielky, využívať momentálnu situáciu, nemá význam nakoľko nedoručená zásielka bude následne zaslaná slovenskou poštou, ktorú budete musieť navštíviť.
Nedoručené zásielky priamo domov  budú určitý čas ešte prístupné na obecnom úrade.
K platbe za daň z nehnuteľnosti  môžete kontaktovať aj pracovníčku obecného úradu emailom Miroslavu Hladkú na hladka@obeczalesie.sk, ktorá vám môže zaslať údaje pre platbu za daň e-mailom .
Upozornenie: Rozhodnutie na daň z nehnuteľnosti z dôvodu ochrany osobných údajov úrad neposiela, iba číslo účtu, sumu a variabilný symbol. Daňovník rozhodnutie nevidí a tak nemá možnosť prípadného odvolania. S týmto postupom musí daňovník súhlasiť minimálne e-mailom na vyššie  uvedenej e-mailovej adrese a v súhlase  musí uviesť celé svoje meno a adresu trvalého pobytu. Tento  postup nie je v súlade s poštovým zákonom, ale v čase mimoriadnej situácie obec  bude takéto súhlasy považovať za  ako prevzatú zásielku a od tohto dátumu sa bude počítať právoplatnosť a vykonateľnosť rozhodnutia. Obec odporúča daňovníkom aby  uprednostnili prevzatie zásielky v listovej forme a to aj z dôvodu , že v obci sú noví daňovníci, ktorým daňová povinnosť vznikla  prvýkrát na rok 2020.
POZOR: ak máte povinne nariadenú karanténu označte si prosím poštovú schránku alebo dobre viditeľné miesto pri zvončeku týmto nápisom. Obec bude v takýchto prípadoch postupovať individuálne.
Zároveň obec  vyzýva daňovníkov  aby si skontrolovali platby za daň z nehnuteľnosti aj z roku 2019 prípadne sa o platbe informovali na hladka@obeczalesie.sk a to z dôvodu , že obec eviduje  vysoký počet  neplatičov za rok 2019 a tieto  nedoplatky bude  riešiť zákonným postupom.
Je nám ľúto, že v takejto mimoriadnej  situácii  obec daňovníkov vyzýva  k úhrade nedoplatkov ale tieto všetky sú už viac ako pol roka  po lehote splatnosti nadobudli právoplatnosť a vykonateľnosť teda mali byť uhradené ešte v roku 2019.

Za porozumenie a ústretovosť všetkým vopred ďakujeme a želáme každému veľa zdravia.

Vytvorené: 2. 4. 2020
Posledná aktualizácia: 2. 4. 2020 13:18