A picture

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 525
TÝŽDEŇ: 4182
CELKOM: 542582

Výber jazyka

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

OZNAM Obecného úradu Zálesie - ochrana nadzemného elektrického vedenia v obci

Typ: ostatné
Vážení občania,
rád by som vás informoval o probléme zasahovania vetiev stromov do elektrického vedenia a vedenia osvetlenia. Ak sa vetvy stromu dotýkajú vedenia prúd tečie do zeme čo nám zvyšuje spotrebu el. energie, alebo vyhodí ističe a potom celá obec nesvieti (piatok 18. 1). V krajnom prípade môže spôsobiť vážnejšiu poruchu, alebo požiar.

OZNAM
Oznamujeme obyvateľom, že podľa § 43 ods. 4 a 5 Zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike je zakázané v ochrannom pásme vonkajšieho nadzemného elektrického vedenia a pod elektrickým vedením:
4. a/ zriaďovať stavby, konštrukcie a skládky
b/ vysádzať a pestovať trvalé porasty s výškou presahujúcou 3m
c/ / vysádzať a pestovať trvalé porasty s výškou presahujúcou 3m vo vzdialenosti 2m od krajného vodiča vzdušného vedenia s jednoduchou izoláciou
d/ uskladňovať ľahko horľavé alebo výbušné látky
e/ vykonávať činnosti ohrozujúce bezpečnosť osôb a majetku
f/ vykonávať činnosti ohrozujúce elektrické vedenie a bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky sústavy
5. vysádzať a pestovať trvalé porasty s výškou presahujúcou 3m vo vzdialenosti presahujúcej 5m od krajného vodiča vzdušného vedenia možno len vtedy, ak je zabezpečené, že tieto porasty pri páde nemôžu poškodiť vodiče vzdušného vedenia.

V prípade, ak vlastník pozemku nebude rešpektovať oprávnenia distribútora elektrickej energie na vstup na pozemok resp. na uskutočnenie odstraňovania a/alebo okliešťovania porastov v ochrannom pásme elektrického vedenia, a bude brániť distribútorovi elektrickej energie vo výkone týchto oprávnení , bude považovať takéto konanie vlastníka pozemku za porušenie Zákona o energetike a oznámi to Slovenskej obchodnej inšpekcii.
Zabránením vstupu distribútorovi elektrickej energie na pozemok môže dôjsť k spáchaniu trestného činu všeobecného ohrozenia a poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Ing. Marián Perger, starosta obce ZálesieVytvorené: 21. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 4. 2. 2019 14:28
Autor: Monika Czupeková