A picture

Navigácia

Výber jazyka

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Informácie k postrekom

Typ: ostatné
Informácie k postrekom 1Míli susedia,

dňa 22.6.2020 sa v priestoroch OÚ konalo stretnutie v zastúpení obce, obyvateľov a spoločnosti AGRO MALINOVO, a.s., ktorá obhospodaruje väčšinu poľnohospodárskych plôch v katastri našej obce.

Cieľom stretnutia bolo vyriešiť nedostatočnú informovanosť a nespokojnosť obyvateľov s prevedením postrekov polí, pri ktorých dochádza k obavám o zdravie ľudí i zvierat, a tiež k obavám o znehodnotenie súkromných záhrad susediacich s poľom.Na stretnutí došlo k dohode, že obec bude spoločnosťou AGRO MALINOVO, a.s. vopred informovaná o dvoj- až trojdňovom časovom rozmedzí aplikácie postreku, ako aj o značke daného postreku. Následne podá obec tieto informácie obyvateľom prostredníctvom oficiálnej FB stránky a obecného webu. Tieto informácie odporúčame brať na vedomie všetkým, ktorí do blízkosti polí chodia športovať, pohybujú sa tu so psami či koňmi, alebo zbierajú liečivé byliny a plody.

Okrem tohto sme boli ubezpečení, že spoločnosť má veľmi kvalitné postrekovacie stroje so vzdušnými usmerňovačmi, ktoré bránia rozptylu postreku, a teda nemusia vznikať obavy o zanesenie postrekov mimo polí. Ak by ste napriek tomu mali v tejto súvislosti akúkoľvek negatívnu skúsenosť, je potrebné nahlásiť presnú lokalitu a čas postreku, nakoľko nie všetky poľnohospodárske plochy obhospodaruje táto spoločnosť a je dôležité, aby sme mali informácie o prípadných nesprávnych postupoch, spôsobených inými subjektami a mohli ich následne riešiť.

Ing. Marián Perger
starosta obce

Vytvorené: 23. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 23. 6. 2020 09:15
Autor: Silvia Selecká