Petícia proti priemyselnej výstavbe v obci Zálesie-stanovisko starostu obce Zálesie

erb obce Zálesie Vážení obyvatelia Zálesia, Ivanky pri Dunaji a Malinova

Dostala sa mi do rúk „Petícia proti priemyselnej výstavbe v obci Zálesie“, kde Ste vyzývaní na protest proti schvaľovaniu priemyselnej výstavby v obci Zálesie. Môžem Vás ubezpečiť , že to nie je pravda, ale hrubé zavádzanie Vás občanov Zálesia a okolitých obcí. Jedná sa o časť územia, riadne schváleného Územným plánom v roku 1996 a následne územným plánom v roku 2008, pričom došlo aj k zmenšeniu tohto územia na 1/3. Obec Zálesie momentálne ešte oficiálne nerieši nič, pretože zatiaľ rokovania s malými podnikateľmi prebiehajú na úrovni stavebnej komisie obecného zastupiteľstva, ktorá po predložení všetkých dokumentov od podnikateľov toto prerokuje a dá návrh na riešenie obecnému zastupiteľstvu. Záujem majú 3 podnikatelia s jestvujúcimi prevádzkami v Zálesí a Ivanke pri Dunaji, čiže k žiadnemu novému zaťaženiu územia neprichádza, resp. nebude prichádzať. Akékoľvek fabulovanie o prevádzke 100 – 150 kamiónov je nepravda a zavádzanie. Je rozdiel medzi priemyselnou zónou a zónou na spomínané podnikanie. Vzhľadom na veľký záujem o dianie v tejto oblasti Vás budeme pravidelne a včas informovať.

Ing. Jozef Meško
Starosta obce Zálesie