OZNAM: Zvýšený počet preletov lietadiel nad územím obce do konca júna

OZNAM: Zvýšený počet preletov lietadiel nad ich územím obce do konca júna 1 bližšie info v texte

Všetky vzlety a pristátia v období od 21. apríla do 30. júna 2022 sa budú na Letisku M. R. Štefánika uskutočňovať z hlavnej dráhy 13/31. Dráha 04/22 bude v tomto období uzatvorená z dôvodu rekonštrukcie a modernizácie rádionavigačného systému určeného na pristátie ILS22, ktorú realizujú Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik, a keďže sa práce vykonávajú v blízkosti RWY 04/22, táto dráha nebude v prevádzke.

„Po ukončení rekonštrukcie samotného zariadenia bude nasledovať jeho skúšobná prevádzka a plné uvedenie do prevádzky sa očakáva v druhej polovici novembra 2022. Po ukončení rekonštrukcie bude zariadenie patriť k najmodernejším svojho druhu na Slovensku,“ vysvetlila Nikola Scherhauferová zo štátneho podniku Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky.

Obyvatelia mestských častí a obcí v okolí letiska, napríklad častí Bratislava-Rača, Bratislava-Vajnory a obcí Most pri Bratislave, Miloslavov, Malinovo, Zálesie a iných, môžu zaznamenávať zvýšený počet preletov lietadiel nad ich územím do konca júna. V prevádzke bude totiž len hlavná dráha 13/31 so vzletmi a pristátiami nad týmito oblasťami.

Vedľajšia dráha 04-22 so vzletmi a pristátiami nad oblasťami Ivanka pri Dunaji či Bratislava-Ružinov (BA-Vrakuňa, BA-Podunajské Biskupice) bude v uvedenom období pre prevádzku úplne uzatvorená, a tak obyvatelia týchto častí prelety lietadiel nad svojimi bytmi a domami nezaznamenajú.

Príloha

Vytvorené: 20. 4. 2022