A picture

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 659
TÝŽDEŇ: 659
CELKOM: 525179

Výber jazyka

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

OZNAM Obecného úradu Zálesie - problematika Turčianskej ulice

Typ: ostatné
OZNAM Obecného úradu Zálesie - problematika Turčianskej ulice 1Vážení spoluobčania,
dovoľte predložiť Vám niekoľko informácií k riešeniu problematiky Turčianskej ulice.

Cestné teleso na Turčianskej ulici je budované na obecnom pozemku s riadnym Stavebným povolením. Investor požiadal pred časom o kolaudáciu, ale nakoľko cesta nebola zrealizovaná podľa platnej projektovej dokumentácie, t. j. nebol vyhotovený otoč na konci ulice, dilatácie vozovky a dopravné značenie bolo Kolaudačné konanie prerušené. Následne investor skrachoval a svoj záväzok dokončiť dielo a následne ho odovzdať obci nemohol splniť.

Stavebný úrad preto zvolal ,,Štátny stavebný dohľad“ na danú stavbu Turčianska ulica v zmysle územného plánu je priebežnou miestnou obslužnou komunikáciou zaradenej do siete ciest obce ako verejnoprospešná stavba.

Čo sa týka osadenia dopravnej značky s doplnkovými tabuľami ako aj umiestnenia parkovacích stĺpikov na konci ulice zabraňujúcich prechod ulicou je to protiprávne konanie. V zmysle §3 ods. 2 Zákona č. 135/1961 Zb. Miestnu štátnu správu vo veciach miestnych komunikácií a účelových komunikácií vykonávajú obce ako prenesený výkon štátnej správy. Obce na miestnych komunikáciách a účelových komunikáciách určujú použitie dopravných značiek a dopravných zariadení.
Obec môže určovať používanie dopravných značiek a dopravných zariadení len so súhlasom dopravného inšpektorátu. Obe tieto podmienky musia byť splnené.

Na základe uvedených skutočností obec koná cestou polície a stavebné záležitosti cestou Stavebného úradu. O výsledku a ďalších krokoch Vás budeme informovať. Zároveň obec vyzvala dotknutých na odstránenie dopravného značenia a dopravných zariadení.


Vytvorené: 16. 10. 2018
Posledná aktualizácia: 17. 10. 2018 08:08
Autor: Monika Czupeková