Informácia starostu obce k problému s doručovaním poštových zásielok.

Informácia starostu obce k problému s doručovaním poštových zásielok. 1 Drahí občania,
Sľúbil som vám vyjadrenie k pretrvávajúcim problémom s doručovaním poštových zásielok. Dňa 21.01.2019 sa uskutočnilo stretnutie na obecnom úrade Zálesie, ktorého sa zúčastnili zástupcovia Slovenskej pošty.
Na stretnutí som informoval opätovne Slovenskú poštu o pretrvávajúcich problémoch
s nedoručovaním zásielok, vysokom počte sťažností obyvateľov obce a medializácii.
Zástupcovia Slovenskej pošty ma informovali o nepriaznivej personálnej situácii na pošte Ivanka pri Dunaji z dôvodu PN a o neobsadenom pracovnom mieste poštového doručovateľa.
V prvom kole sme sa dohodli :
a) Slovenská pošta musí zabezpečiť denné doručovanie zásielok prostredníctvom skúsených poštových doručovateľov z iných pôšt až do obsadenia voľných pracovných miest a kompletného zaučenia novoprijatých zamestnancov.
b) K 01.03.2019 Slovenská pošta plánuje navýšiť počet pracovných miest poštových doručovateľov tak, aby ich počet pokryl aj zástup v prípade absencií, teda PN a podobne tak, aby nemali dopad na kvalitu poskytovaných služieb.
c) Pošta Ivanka pri Dunaji bude nadriadeným orgánom denne monitorovaná či zabezpečuje služby v plnom rozsahu.
V diskusii k uvedenej problematike boli zároveň prebraté aj iné návrhy a opatrenia , ktoré by mohli priniesť zlepšenie doručovania zásielok a zároveň vyjsť v ústrety občanom, ktorí majú do Ivanky pri Dunaji prístup len prostredníctvom autobusovej dopravy:
uvedené návrhy sú:
a) Návrh na zriadenie Zmluvného výdaja v obci Zálesie (v minulosti potraviny na Starobystrickej ulici) – Slovenská pošta doručí obci podmienky pre uvedené zriadenie
b) Obec ponúkla Slovenskej pošte potencionálnych záujemcov, ktorí by mali záujem zmluvný výdaj v obci prevádzkovať. Pošta nám oznámila, že musí urobiť riadne výberové konanie.
c) Slovenská pošta preverí možnosti inštalácie „ Balíkboxu“ v obci Zálesie a o uvedenej možnosti bude obecný úrad informovať .
Slovenská pošta zhodnotí možnosť osadenia v obci tzv. odkladacích schránok pre poštových doručovateľov, aby sa zefektívnilo a zrýchlilo doručovanie.

Vytvorené: 24. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 24. 1. 2019 10:59