CEZ VÍKEND NÁS ČAKÁ V ZÁLESÍ TESTOVANIE. ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

CEZ VÍKEND NÁS ČAKÁ V ZÁLESÍ TESTOVANIE. ČO POTREBUJETE VEDIEŤ 1 Vážení občania,

ako som už skôr avizoval, prinášam Vám aktuálne informácie o blížiacom sa plošnom testovaní v našej obci. V Zálesí bude z dôvodu bezpečnosti testovanie v exteriéri. Personál bude v priestoroch pohostinstva a občania budú vybavovaní cez okno alebo pri vchode. Do priestorov pohostinstva nebudú testovaní vstupovať.

ℹ️ TERMÍN TESTOVANIA: sobota 31. októbra a nedeľa 1. novembra

ℹ️ ČAS TESTOVANIA: v sobotu i v nedeľu od 7:00 - 22.00 hod.

ℹ️ KDE: prízemie Kultúrneho domu v Zálesí – vonkajší priestor pohostinstva. Pre lepšiu orientáciu prikladám schematickú mapu.

ℹ️ K dispozícii budú 2 ODBEROVÉ MIESTA
❗ODBEROVÉ MIESTO A – z prednej strany kultúrneho domu od ulice Malinovská
❗ODBEROVÉ MIESTO B – zo zadnej strany kultúrneho domu od ulice Ignáca Gešaja

ℹ️ AKO: Na základe nariadení bude testovanie prebiehať podľa ABECEDNÉHO PORADIA priezvisk obyvateľov. Zaradenie do odberových miest je orientačné, testovaní budú na mieste usmerňovaní organizátormi. Pre efektívnejší priebeh sme pripravili abecedný ČASOVÝ HARMONOGRAM, ktorý platí aj pre sobotu, aj pre nedeľu. Časový harmonogram podľa priezvisk zverejníme v najbližších dňoch.

Nezabudnite si so sebou vziať OBČIANSKY PREUKAZ alebo PREUKAZ POISTENCA. Na to, aby Vás v Zálesí otestovali, nie je potrebný trvalý pobyt v obci.

ℹ️ KTO: VŠETCI, ktorí majú o antigénové testovanie záujem. Zúčastniť sa môžu všetci nad 10 rokov. Seniori nad 65 rokov sa testovania nemusia zúčastniť za predpokladu, že dodržia karanténu. Ako vyplýva z nariadení vlády, alternatívou testovania je absolvovanie 10-dňovej karantény.
(Viac informácií nájdete TU: https://www.somzodpovedny.sk/koho-budeme-testovat/ )

ℹ️ LIVE PRENOS
U nás v Zálesí môžete stav v jednotlivých odberových miestach sledovať z pohodlia domova cez obecný Youtube kanál a Facebook. Obec Zálesie, čo vám pomôže najmä pri nepriazni počasia, a aby ste nestáli niekoľko hodín v rade.

ℹ️ OHĽADUPLNOSŤ K SENIOROM A PERSONÁLU
Prosím, buďme počas víkendu ohľaduplní k starším občanom, a prípadne im ponúknime miesto v rade pred nami. Na mieste budú zdravotníci, administratívni dobrovoľníci, hasiči z DHZ Zálesie, ale i zástupcovia Ozbrojených síl SR a Polície SR. Všetci budú mať počas testovania dôležitú úlohu, preto prosím, buďme trpezliví a dodržiavajme ich pokyny.

Ešte by som Vám rád pripomenul, že sa odporúča absolvovať OBE plošné testovania. Druhé testovanie obyvateľstva by sa malo konať zase budúci víkend 7. novembra a 8. novembra 2020. Miestnosti budú počas oboch víkendov riadne dezinfikované.

Vzhľadom na to, že sa situácia okolo testovania priebežne upresňuje, môže dôjsť ešte k zmenám. Pri takejto neštandardnej operácii sa takisto môžu vyskytnúť organizačné nedostatky, preto Vás prosím o ohľaduplnosť a trpezlivosť. Sledujte relevantné médiá, web obeczalesie.sk a obecnú facebookovú stránku.

Ďakujem, že spolu dodržiavame opatrenia.

Ing. Marián Perger, starosta obce Zálesie

Mapa testovanie