BEZPLATNÉ Wi-Fi V ZÁLESÍ. NA INTERNET SA PRIPOJÍTE NA 10 MIESTACH

BEZPLATNÉ Wi-Fi V ZÁLESÍ. NA INTERNET SA PRIPOJÍTE NA 10 MIESTACH 1 S online dobou prišla i požiadavka na všadeprítomné a vysokokvalitné pripojenie na internet. V Zálesí sa preto v posledných týždňoch začalo s realizáciou projektu verejného internetového pripojenia WiFi4EU, ktorý je financovaný z dotácie Európskej komisie.

V testovacej verzii je verejný internet v týchto dňoch dostupný už na štyroch miestach. Pripojenie na tzv. hotspoty je bezplatné a momentálne funguje v lokalitách:

Park Zálesíčko
Kultúrny dom
Knižnica v KD
Autobusová zastávka „Zálesie, Jednota“

Pre pripojenie stačí ak si v zozname sietí WiFi zvolíte sieť nazvanú "WiFi4EU" a prihlásite sa. Systém od vás nebude žiadať heslo. Vo finále sa budete môcť prihlásiť na verejnú WiFi sieť až na 10 miestach.

Finálne umiestnenie hotspotov WiFi4EU v Zálesí:

1. Park Zálesíčko
2. TRH v Zálesí
3. Futbalové ihrisko ŠK Atletiko Zálesie
4. Kultúrny dom v Zálesí
5. Park pri OÚ v Zálesí
6. Ihrisko "Jama" pri OÚ v Zálesí
7. Knižnica v KD v Zálesí
8. Obecný úrad v Zálesí
9. Autobusová zastávka „Zálesie, Jednota“
10. Korzo Zálesie

V rámci iniciatívy WiFi4EU sa buduje internetová sieť v menších obciach i veľkých mestách po celej Európskej únii. Víziou je umožniť občanom Únie pripojiť sa na verejný internet kdekoľvek sa v členských štátoch nachádzate. Či už budete na výlete v Prahe, bicyklovať sa po Amsterdame, alebo sedieť v kaviarni v centre Dublinu – internetová sieť WiFi4EU má prepojiť celú EÚ.

Cieľom projektu bolo vybrať a pokryť frekventované miesta internetom a uľahčiť tak obyvateľom prístup k online informáciám. V kontexte našej obce išlo najmä o parky, ihriská, kultúrne inštitúcie a miesta verejného a kultúrneho života.

Obec Zálesie získala na vybudovanie a realizácie projektu dotáciu vo výške 15.000 eur, ktoré sa využili na materiál a napokon aj na samotnú inštaláciu hotspotov.

Viac informácií o projekte WiFi4EU nájdete na:

Vytvorené: 8. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 8. 6. 2020 16:52